Nasz Ośrodek

Piękna górska sceneria Beskidu Śląskiego, klimat i otoczenie pozwalają nie tylko na czas modlitwy i medytacji, ale również na zasłużony odpoczynek. Zapraszamy serdecznie do wykorzystania możliwości jakie daje Ośrodek Rekolekcyjny w Brennej.

 
 

Nasz patron - Św. Jadwiga


Ośrodek Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej, któremu patronuje św. Jadwiga Śląska powstał w 1995 roku. Od tego czasu służy on wszystkim, którzy pragną spotkać Boga i pogłębić swoją wiarę, zarówno kapłanom, osobom konsekrowanym, grupom ludzi świeckich działających w środowiskach kościelnych oraz tym którzy pragną nawiązać relację z Bogiem i drugim człowiekiem. W naszym Domu odbywają się rekolekcje, dni skupienia, spotkania o charakterze modlitewnym i formacyjnym dla grup stanowych oraz kursy, szkolenia i konferencje. W Ośrodku goszczą grupy parafialne, dekanalne, członkowie ruchów i stowarzyszeń. Miejsce, jak i atmosfera domu formacyjnego, sprzyjają duchowej odnowie, wyciszeniu, a piękno przyrody ułatwia kontakt ze Stwórcą.

Możliwości Ośrodka


Nasza baza noclegowa oraz dobrze wyposażona kuchnia dają nam możliwość przyjmowania grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych pragnących przeżyć rekolekcje. Zagospodarowane tereny zielone wokół Ośrodka skłaniają do spacerów, a plenerowa droga krzyżowa czy kapliczki w górskim stylu pomagają w refleksji i medytacji. Sąsiedztwo takich miejscowości jak Wisła, Ustroń, Skoczów, Szczyrk czynią nasz Ośrodek atrakcyjną bazą turystyczną z możliwością górskich pieszych wycieczek na pobliskie szczyty: Błatnią, Trzy Kopce, Kotarz, Stary Groń, Orłową Beskidek, Równicę. Jako ciekawostkę warto dodać, że przez Przełęcz Karkoszczonka można dojść do Sanktuarium Matki Boskiej Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku.

Do dyspozycji naszych gości:

80 miejsc noclegowych w 29 pokojach 1-, 2-, 3-, 5-osobowych.


Kaplica (dla wiernych spoza Ośrodka w każdą niedzielę o godz. 8:00 sprawowana jest Eucharystia)


jadalnia-brenna2

Jadalnia na 95 osób


Biblioteka i sala spotkań dla 30 osób z balkonem i widokiem na góry


Klimatyzowana sala konferencyjna z zapleczem multimedialnymi dla 90 osóbPlac zabaw


Kapliczki i miejsca wyciszenia w parku


Własny parking


Dostęp do bezprzewodowego Internetu - WIFI w całym budynku

Możesz wesprzeć Ośrodek w Brennej modlitwą lub dobrowolną ofiarą.


Przeczytaj więcej